Víte co se s námi děje 30 vteřin před smrtí? Vědci nám to prozradili!

Smrt může být pro mnohé nepříjemným tématem k rozhovoru. Lidé se vyhýbají dokonce i pomyšlení na to, že jednou zemřeme, nicméně smrtelnost je zkrátka faktickým aspektem našeho života, a neměli bychom se tedy tvářit, že neexistuje.

Možná, že kdybychom věděli více o tom, co se s námi v této osudné chvíli stane, náš strach by se zmírnil. Přestože je nám všem dobře známo, že nevyhnutelně jednou zemřeme, stále nevíme, co se v ten moment ve skutečnosti bude dít. Budou po vašem boku zpívat andělé? Uvidíme světlo na konci tunelu? Nebo se narodíme jako někdo jiný?

Tolik otázek a tak málo odpovědí

Lidé z časopisu Vice se však rozhodli tuto záležitost s pomocí vědců prozkoumat. Australský neurolog Dr. Cameron Shaw provedl pitvu lidského mozku, aby ukázal, co se v něm odehrává několik sekund před smrtí. Daný mozek patřil ženě, která své orgány darovala australské Univerzitě Deakin jakožto příspěvek vědě. Pokračování v galerii...

1 / 6 DALŠÍ FOTOGRAFIE ➔

Pokud se vám tento příspěvek líbil - sdílejte ho

 

Mohlo by vás zajímat

Podobné články

Vdova si prohlížela fotky z líbánek. Když si všimla něčeho, co nikdy předtím neviděla!
Emma a Justin Cotillardovi Z Velké Británie byli šťastný pár a plánovali svatbu. Všechno už bylo zařízeno a podivné chování svého budoucího manžela se Emma vysvětlila jako stres před obřadem. Během líbánek žena přesvědčila, jak moc se mýlila.
Neuvěřitelné optické iluze, které vám otevřou dveře do hlubin nového vidění
Shromáždili jsme ty nejzajímavější iluze, které kolují internetem. Zmatou i vás? Náš mozek je ta nejkomplikovanější věc ve vesmíru. A přesto je tak snadné ho oklamat! Díky optickým iluzím můžeme vidět věci, které v realitě prostě nemohou existovat.
Nedovolíte svému pejskovi, aby s vámi spával v jedné posteli? Po přečtení tohoto článku ho z postele už nepustíte!
I když milujete své pejsky nejvíc na světě, i vy si jistě určujete hranice. Ve většině případů mezi ně patří i zákaz spát nebo ležet na posteli (i když ho často porušují, když nejste doma).
Tahle žena už má vnouče! Její věk Neuhádnete! Tipněte si kolik je téhle krásce a podělte se s námi o váš názor.
Když se řekne „babička“, většina z nás si vybaví shrbenou starou paní s šátkem na hlavě a s hůlkou v ruce. Jenže ne nadarmo se říká: Jsi tak starý, jak starý se cítíš!
18 ošklivých káčátek, která vyrostla v krásné labutě! Podívejte se na neuvěřitelné proměny lidí.
Znáte ten pocit, kdy někoho potkáte po dlouhé době, a nemůžete uvěřit, jak vypadá? Nyní si ho můžete zažít 18krát.Dánský básník a pohádkář Hans Christian Andersen v roce 1843 napsal vydal pohádku Ošklivé káčátko, která je dodnes velmi oblíbená.
10 výstředních žen, u kterých se těžko věří, že jsou skutečné! Tohle vás opravdu dostane!
Po přečtení tohoto článku možná dojdete k závěru, že být normální či průměrnou vlastně nemusí být taková prohra. Říká se, že každá žena je něčím krásná a výjimečná.
21 nejšílenějších trapasů z párty, které vás donutí zůstat o víkendu doma. Neudržíte se smíchy!
Aktéři z těchto fotek příště na párty asi jen tak nepůjdou. Aspoň si pro příště pořádně rozmyslí, jestli budou zase pít ve velkém stylu.
Její dcera měla po těle malé puntíky, když se podívala zblízka, byla v šoku! Teď varuje další rodiče.
Před několika dny si 3-letá Emmalee hrála v zahradě za domem. Její máma, Beca Setzerová, ji zavolala domů. Když holčičku převlékla, všimnula si malých černých „teček“.
Přišel k lékaři s běžnou chřipkou, ale ve finále mu amputovali všechny končetiny. Jak se to stalo?
Alex Lewis byl naprosto zdravý muž, když ho v listopadu roku 2013 postihlo zdánlivě běžné nachlazení.
10 fatálních případů, kdy lidé měli pouze jeden úkol, ale absolutně selhali
Existují lidé, kteří svou práci odvedou nedokonale či neúplně takřka za všech okolností.
Velký podvod odhalen! Muž rozřízl tento stůl a zůstal jako opařený! To snad nemyslí vážně?!
Když si kupujeme nábytek, většinou se díváme, z čeho je vyrobený. Nikdy totiž nevíme, jestli si ho doma nebudeme přizpůsobovat našim představám.
Tento muž koupil obyčejnou fotografii za 10 dolarů. Až zjistíte její pravou hodnotu, spadne vám brada!
Někdo o štěstí usiluje celý život, někomu jednoduše padne do klína. A i když se štěstí specifikuje jen velmi těžko, pozitivní náhody zpravidla přicházejí tehdy, když je ani vůbec neočekáváme.
Máte rádi Retro? Vraťte se do dob “za totáče”! Připomeňte si, jak vypadala snad každá kuchyň nebo koupelna.
Socialismus měl něco do sebe. Ne nadarmo na něj naši rodiče a prarodiče s jistou dávkou nostalgie vzpomínají.
Jestli se chcete letos vyhnout klíšťatům, tak vyzkoušejte tento jednoduchý trik!
Léto a krásné počasí se blíží a bohužel se můžou objevit problémy. Jedním z nich jsou i klíšťata. Jejich kousnutí může způsobit lymskou nemoc, která má velmi negativní dopad na zdraví. Naštěstí se před klíšťaty lze chránit!
Muž se rozhodl vzít bezdomovkyni na oběd. V životě by ho nenapadlo, že od ní pak uslyší něco takového!
Greg Smith pracuje v centru Orlanda. Každé úterý zve na oběd bezdomovkyni – Amy Joe. Jednoho dne mu žena řekla něco, co ho přimělo se zamyslet.